Jak zaczęła się moja przygoda z psami?

Ktoś podrzucił pod moje drzwi malutką, przerażoną, 8-tygodniową, futrzaną kulkę w pudełku pierwszego stycznia na dworze było koło -20 stopni celsjusza. Pamiętam ten dzień bardzo dobrze i myślę, że już tak na zawsze pozostanie, tak pojawił się w naszym domu Amol. Wtedy, bardzo chciałam mieć psa i akurat tak się złożyło, że był to idealny moment w moim życiu.

Już od samego początku okazało się że Amol jest trudnym szczeniakiem, a ja zupełnie zielona. Bardzo szybko zaczęliśmy jeździć na szkolenie i tak złapałam bakcyla. W trakcie szkolenia, poczułam że chciałabym mieć większą wiedzę w tym temacie, więc zaczęłam szukać informacji i trenerów.

Życie z Amolem nauczyło mnie jak ważny jest komfort i bezpieczeństwo psa. Na każdym kroku uczy mnie uważności. Nauczył mnie obserwować psy, pomagać i wspierać. Świetnie pokazał, że to co działa na “większość” nie zadziała na każdym psie, na własnej skórze nauczył mnie dobierać metody do psa, bo sam ma charakterek jak na północniaka przystało. 😉

Bardzo szybko zaczęłam też wsiąkać w psi świat. Klasy komunikacji, kursy trenerskie, kurs behawiorysty, liczne webinary i seminaria pomogły mi usystematyzować wiedzę teoretyczną i nabyć nowe umiejętności praktyczne. Staram się stale poszerzać swoje horyzonty seminariami, na których mogę zdobywać wiedzę z zakresu motywacji, zabawy z psem, Dogfrisbee, Obedience, komunikacji.

Sama jestem freakiem jeśli o to chodzi, uwielbiam pracę z psami, dłubanie detali w obi, poszukiwanie odpowiedzi kiedy coś nie działa jak powinno, oraz ta radość jak coś uda się zrobić. Jako instruktor psiego fitnessu, bardzo zwracam również uwagę na ruch psa i poprawienia komfortu jego życia odpowiednio dobranymi ćwiczeniami.

W 2021 roku dołączył do nas border collie Bjorn, jest on moim wymarzonym psem i cieszę się, że mogę się dzięki niemu stale rozwijać. Wspólnie trenujemy Dogfrisbee oraz Obedience. Bardzo lubię naukę metodą kształtowania, uważam że jest to potężne narzędzie którego możemy użyć zarówno w nauce treningu kooperacyjnego, sztuczek, elementów fitnessu czy też elementów sportowych. U psów które do mnie przychodzą, stawiam przede wszystkim na zrozumienie ich potrzeb. Staram się aby z kursu zadowolona wyszła para przewodnik oraz pies.