Obedience2024-04-25T14:44:37+02:00

Twój psiak uwielbia wspólnie z Tobą trenować i gdyby mógł, cały czas chodziłby przy nodze? A może właśnie nie lubi tego, a Ty bardzo chcesz go tego nauczyć? Jeżeli tak, to świetnie się składa! Obedience to sport, który polega na współpracy z naszym psem i nauce detali. Jeżeli lubicie aktywnie spędzać czas ze swoim psiakiem – serdecznie zapraszamy!

Co to właściwie jest Obedience?

Obedience jest to posłuszeństwo sportowe. Uczymy się tego, aby psiak reagował na nasze komendy bez jedzenia przed nosem i pracował dłużej bez nagród. Brzmi jak magia? Przekonaj się sam.

Czy trening obedience jest dla mnie?

Obedience jest dla miłośników nauki detali, oraz współpracy z psem. Jest to dobry test ile już wspólnie umiemy, a czego jeszcze musimy się nauczyć.

Jakie psiaki mogą robić Obedience?

W Obedience w zawodach mogą startować psy wszystkich ras, poza zawodami rangi mistrzowskiej tzn mistrzostwa polski obedience oraz mistrzostwa świata obedience itp.

Czy trening obedience jest dla mnie?

Obedience jest dla miłośników nauki detali, oraz współpracy z psem. Jest to dobry test ile już wspólnie umiemy, a czego jeszcze musimy się nauczyć.

Czy obedience to sport jedynie dla profesjonalistów?

Nie! Jest to sport dla każdego! Trenując i startując możemy sprawdzić się w różnych warunkach.

W obedience są cztery klasy w których można startować na zawodach
Klasa “0”, “1”, “2” oraz “3”. W każdej klasie konkurować można z ludźmi na swoim poziomie wyszkolenia psiaka. Na zawodach dostając ocenę doskonałą awansujemy do wyższej klasy.
Możemy też brać udział w licznych przebiegach treningowych, gdzie możemy zobaczyć czego jeszcze brakuje nam do doskonałego startu w zawodach.
Ćwiczenia z jakimi mierzymy się w obedience to zostawanie, przywołanie, obieg pachołków, przyniesienie koziołka, wysyłanie psa do kwadratu, zmiany pozycji, rozpoznanie i przyniesienie własnego przedmiotu, chodzenie przy nodze, pozycja stój, siad lub waruj w marszu.

Dlaczego warto uczyć się obedience z Passionblog?

Jasne że warto! Wspólny trening z psem poprawia naszą relację.
Przebiegi na obedience odbywają się bez jedzenia i zabawek, aby przetrwać rozproszenia musimy mieć naprawdę silną więź i dużo włożonej pracy w naukę zachowań, aby pies rozumiał o co go prosimy. Praca nad tym przynosi masę korzyści.

Jaką formę zajęć mogę wybrać?

Zajęcia odbywają się zarówno w formie indywidualnej jak i grupowej. Jeśli macie wątpliwości, jaki kurs będzie odpowiedni dla waszych psów, zapraszamy do kontaktu!

 

Obedience – zajęcia grupowe

Obedient dog! To dobry wybór dla Was, jeżeli: -Macie już podstawy w posłuszeństwie sportowym -Priorytetem Waszego psiaka w życiu jest jedzenie i zabawka -Lubicie aktywnie spędzać razem czas -Wasz psiak lubi pracę i myślenie -Lubicie uczyć się razem [...]

Tytuł

Przejdź do góry