DOGFRISBEE2023-03-23T16:21:21+02:00

Catch it!

Catch it! To dobry wybór dla Was, jeżeli: Wasz psiak lubi przeciągać się zabawkami, aportowaćach Lubicie aktywnie spędzać razem czas Wasz psiak uwielbia ruch, a spacery to dla niego za mało Lubicie uczyć się razem nowych rzeczy i [...]

Catch them all!

Catch them all! To dobry wybór dla osób, które: pracują w niestandardowych godzinach preferują indywidualny tryb zajęć, kiedy instruktor poświęca im 100% swojej uwagi chcą najpierw popracować nad motywacją psiaka na zabawki mają już opanowane podstawy i chciałyby [...]

Wasz psiak uwielbia bawić się zabawkami, spacery i treningi posłuszeństwa to dla niego za mało, a Wam brakuje pomysłu na nowe wyzwania? Jeżeli tak, to dobrze trafiliście! Dogfrisbee to sport, który polega na łapaniu dysku w locie przez psa. Jeżeli lubicie aktywnie spędzać czas ze swoim psiakiem – serdecznie zapraszamy!

Czy trening dogfrisbee jest dla mnie?

Ta dyscyplina nie ma żadnych ograniczeń rasowych – dogfrisbee to zajęcie dla każdego psa! A może raczej prawie każdego, przyszły latający pies musi spełnić określone warunki – na zajęcia zapraszamy zdrowe psiaki, o prawidłowej masie ciała, w wieku minimum 10-14 miesięcy (w zależności od rasy i wielkości).

Czy dogfrisbee to sport jedynie dla profesjonalistów?

Nie! Dogfrisbee to przede wszystkim dobra zabawa – jeśli widzisz w swoim psie potencjał i wiesz, że będzie to dla niego (i dla Ciebie!) odpowiednie zajęcie – warto spróbować! Oczywiście dogfrisbee uprawiane jest także w formie profesjonalnej, dzieli się nawet na kilka dyscyplin:

  • Longdistance (wykonanie jak najdłuższego rzutu),
  • Freestyle (polega na zaprezentowaniu przez parę człowiek-pies autorskiego układu do muzyki),
  • konkurencje techniczne, np. Dog Dartbee – polega na rzucaniu dyskiem w kierunku specjalnej strefy punktowej w kształcie tarczy. Ilość zdobytych punktów zależy od tego, w jakim obszarze pies złapie dysk frisbee, Time Trial – pies ma za zadanie złapać dwa rzuty za linię 20 jardów w najkrótszym czasie, Frizgility – jest to konkurencja łącząca w sobie elementy dogfrisbee z agility – w ciągu minuty pies ma za zadanie jak najwięcej razy ukończyć sekwencję składającą się z pokonania 3 przeszkód (np. hopka-tunel-hopka) i chwytu dysku i wiele innych 🙂

Nasze zajęcia mogą być początkiem waszej przyszłej sportowej kariery! W końcu wszyscy zawodnicy musieli gdzieś zacząć 🙂

Dlaczego warto uczyć się dogfrisbee z Passionblog?

Wspólne spędzanie czasu z psem na treningu potrafi sprawiać mnóstwo przyjemności, wzmacnia więź oraz zapewnia mu odpowiednią dawkę wysiłku fizycznego i psychicznego. Ze względu na to, że rzucanie dyskiem frisbee nie jest wcale takie łatwe i od naszych umiejętności w dużej mierze zależy bezpieczeństwo psa podczas treningów, będziemy również pracować nad techniką rzutową tej ludzkiej części waszego duetu.

Jaką formę zajęć mogę wybrać?

Zajęcia odbywają się zarówno w formie indywidualnej jak i grupowej. Jeśli macie wątpliwości, jaki kurs będzie odpowiedni dla waszych psów, zapraszamy do kontaktu!

Chcesz zacząć szkolenie

Opowiedz nam o sobie i swoim psie. Skontaktuj się z nami:

ZADZWOŃ
NAPISZ
ZADZWOŃ

Tytuł

Przejdź do góry