Czy zastanawialiście się kiedyś jak wiele mają nam do zaoferowania Niemcy pod kątem podróżowania i zwiedzania z psem? Jest to kraj bardzo psiolubny, a do tego niezwykle piękny.

  • Jeśli chodzi o formalności, zanim wybierzemy się z psem do Niemiec, musimy upewnić się, że nasz psiak:
    ma wszczepiony mikroczip
  • został zaszczepiony przeciwko wściekliźnie (w przypadku pierwszego szczepienia obowiązuje 3-tygodniowa kwarantanna poszczepienna)
  • posiada ważny europejski paszport dla zwierząt domowych

Dodatkowo, jeżeli planujemy podróżować z więcej niż pięcioma psami naraz, musimy przedstawić dowód na to, że będą one uczestniczyć w konkursie, wystawie lub wydarzeniu sportowym oraz że mają więcej niż 6 miesięcy.

Psy ras:
Pitbull-Terrier
American-Staffordshire-Terrier
Staffordshire-Bullterrier
Bullterrier
mogą przebywać na terenie Niemiec maksymalnie do 4 tygodni, ale powinny nosić kaganiec i być prowadzone na smyczy.

 

W czasie podróży autem po Niemczech istnieje obowiązek prawidłowego zabezpieczenia psa w samochodzie – możemy wykorzystać do transportu psa transporter czy klatkę albo korzystać ze specjalnej dopinki do pasów samochodowych i szelek dla psa.

Na terenie Niemiec zabronione jest korzystanie z obroży elektrycznych, kolczatek i dławików.
W Niemczech wejdziemy z psem do większości restauracji, możemy też korzystać z transportu publicznego pod warunkiem, że nasz pies jest na smyczy i ma założony kaganiec lub jest w transporterze – w przypadku mniejszych psów.

 

Wjazd do Niemiec ze zwierzętami: Bezpieczna podróż samochodem

Na terenie Niemiec istnieje obowiązek zabezpieczenia zwierzęcia, aby te nie mogło przemieszczać się po kabinie samochodu. Może być to transporter lub klatka zamontowana w bagażniku, w przypadku większych gabarytów. Istnieją również specjalne dopinki do pasów samochodowych. Jest to bardzo ważny element wspólnej podróży, gdyż podczas wypadku niezabezpieczone zwierzę może nam uciec lub wypaść przed przednią szybę.
Jeśli pies przewożony jest w samochodzie nie będąc odpowiednio zabezpieczony kierowca naraża się na karę do 30 euro.

 

Psy rasy Pit bull, Staffordshire terrier, Staffordshire bull terrier oraz Bull terrier dozwolone są na terenie Niemiec, Szwajcarii i Chorwacji przez okres nie dłuższy niż cztery tygodnie. Psy tych ras muszą nosić kaganiec a psy wszystkich ras muszą być prowadzane na smyczy.

Psy rasy Pitbull, Straffordshire Terrier, Doberman, Argentinian Dog, Fila Brasileiro, Rottweiler, Mastiff, Mastin Espagnol, Mastino Napolitano, Tosa, Bullterrier mogą być wwiezione na teren Szwajcarii na okres krótszy niż cztery tygodnie lub tranzytem. Psy tych ras cały czas muszą nosić kaganiec i być na smyczy.