NOSEWORK2021-09-20T11:51:02+02:00

SMELL IT!

Smell it szczególnie polecamy osobom, które : chcą w przyszłości startować w zawodach mają psa seniora, który jest w trakcie rehabilitacji i musi ograniczać ruch, szukacie więc zajęć, które mogłyby odbywać się w waszej najbliższej okolicy* pracują w niestandardowych [...]

MOVE YOUR NOSE!

Move Your Nose szczególnie polecamy osobom, których psiaki : są wycofane, strachliwe i niepewne siebie kochają niuchać  potrzebują konkretnego wycisku fizycznego Jak wygląda szkolenie? Kurs odbywa się w grupach 3-4 psów, a zajęcia trwają 90 minut. Podczas [...]

Psy wykrywające narkotyki, materiały wybuchowe czy ostrzegające o ataku padaczki. Brzmi jak w amerykańskim filmie, co? Nic bardziej mylnego! To psy szkolone w detekcji zapachu, dokładnie takiej samej jak dzieje się to w Nosework.

Czym jest nosework?

Kynologiczną dyscypliną sportową. Brzmi zbyt skomplikowanie? Najłatwiej będzie więc określić nosework jako aktywność skupiającą się na pracy węchowej psa. Nos jest pod wieloma względami dla naszych psiaków najważniejszy, zmysł węchu pojawia się jako pierwszy, a znika jako ostatni. Warto więc o niego zadbać! 

Co wyróżnia nosework? Przede wszystkim to, że każdy może go trenować. Nie liczy się rasa i wiek czworonoga. Wasze psiaki nie będą narażone na fizyczny wysiłek, chodzi przecież tylko i wyłącznie o wąchanie, czyli to, co psy kochają najbardziej!

Dla kogo?

Dla każdego! Na nasze szkolenia zapraszamy psy każdej rasy i w każdym wieku. Zwłaszcza jeśli :

  • Twój pies kocha niuchać ZAWSZE i WSZĘDZIE 
  • Twój pies wydaje się wycofany i niepewny siebie
  • Twój pies ma problemy z koncentracją, zwłaszcza w towarzystwie innych psów
  • Czujesz, że twojemu psu przyda się konkretny wysiłek psychiczny
  • Planujesz w przyszłości startować w zawodach

Czego nauczy się mój pies?

Nosework to nie tylko ciężka psychiczna praca, ale też fantastyczna rozrywka. Nieważne czy planujesz wziąć udział w zawodach, czy chcesz trenować ze swoim psem w domowym zaciszu. Pokażemy Ci, że praca węchowa może stanowić wspaniałą i ciekawą aktywność, w której Twój pies zagra główną rolę.

Z nami nauczycie się:

  • znajdowania konkretnych zapachów 
  • zabaw węchowych, które będziecie mogli wykorzystać w dowolnym momencie i czasie
  • jak wykonać proste zabawki węchowe
  • wszystkiego, co przyda się do startu w zawodach

Dlaczego warto wybrać nosework?

Co czyni aktywności węchowe tak wyjątkowymi? Jak już wspominaliśmy – mogą go trenować wszystkie psiaki. Nosework pozwoli na zaspokojenie potrzeb pracy nosem, a to przełoży się na szczęście każdego czworonoga. Twój psiak to senior, który musi ograniczać aktywności fizyczne albo zwierzak z problemami? Nosework stanowi idealne zastępstwo, które zadziała terapeutycznie, wyciszy Twojego pupila i zaspokoi jego potrzebę pracy.

Nosework – jak zacząć?

Wychodząc naprzeciw Waszym oczekiwaniom, proponujemy dwa rodzaje szkoleń do wyboru:

Dokładne opisy każdego z nich, znajdziecie poniżej. Zapraszamy do kontaktu! Chętnie doradzimy Ci odpowiedni kurs i razem zadbamy o szczęście Twojego psiaka!

Tytuł

Przejdź do góry