NOSEWORK2022-11-25T11:44:04+02:00

SMELL IT!

Smell it szczególnie polecamy osobom, które : chcą w przyszłości startować w zawodach mają psa seniora, który jest w trakcie rehabilitacji i musi ograniczać ruch, szukacie więc zajęć, które mogłyby odbywać się w waszej najbliższej okolicy* pracują w niestandardowych [...]

MOVE YOUR NOSE!

Move Your Nose szczególnie polecamy osobom, których psiaki : są wycofane, strachliwe i niepewne siebie kochają niuchać  potrzebują konkretnego wycisku fizycznego Jak wygląda szkolenie? Kurs odbywa się w grupach 3-4 psów, a zajęcia trwają 90 minut. Podczas [...]

Psy wykrywające narkotyki, materiały wybuchowe czy ostrzegające o ataku padaczki. Brzmi jak w amerykańskim filmie, co? Nic bardziej mylnego! To psy szkolone w detekcji zapachów, dokładnie tak samo jak w naszym szkoleniu nosework.

Psi nos to jego największy skarb! Czym jest nosework?

Kynologiczną dyscypliną sportową, bywa też określany jako sport kynologiczny. Brzmi zbyt skomplikowanie? Najłatwiej będzie więc zdefiniować nosework jako aktywność skupiającą się na pracy węchowej psa. Psi nos to najważniejsza część jego ciała. Co więcej, zmysł węchu pojawia się jako pierwszy, a znika jako ostatni. Warto więc o niego zadbać! 

Co wyróżnia nosework? Przede wszystkim to, że każdy pies może go trenować. Nie liczy się rasa i wiek czworonoga. Wasze psiaki nie będą narażone na fizyczny wysiłek, chodzi przecież tylko i wyłącznie o wąchanie, czyli to, co psy kochają najbardziej!

Podczas zajęć noseworku pies uczy się szukać, rozpoznawać i separować aromaty. Źródło zapachu stanowią wcześniej przygotowane próbki zapachowe. Zazwyczaj pracujemy na korze cynamonu, skórce pomarańczy i różyczkach goździka. Podstawą zajęć nosework jest nauczenie swojego psa rozpoznawania każdego zapachu osobno.

Czy nosework to zajęcia dla każdego psa?

Dla każdego! Na nasze szkolenia zapraszamy każdego psa – bez względu na rasę i wiek. Kiedy warto zacząć treningi nosework? Szczególnie polecane są one w przypadku, gdy:

 • Twój pies kocha niuchać ZAWSZE i WSZĘDZIE,
 • Twój pies wydaje się wycofany i niepewny siebie,
 • Twój pies ma problemy z koncentracją, zwłaszcza w towarzystwie innych psów,
 • Czujesz, że twojemu psu przyda się konkretny wysiłek psychiczny,
 • Planujesz w przyszłości startować w zawodach,
 • Chcesz, aby Twój pies poznał specyficzny zapach nielegalnych substancji i nauczył się ich wykrywania,
 • Szukasz nowych sposobów na wspólne spędzenie czasu ze swoim psem.

Czego nauczy się mój pies?

Nosework, to nie tylko ciężka psychiczna praca, ale też fantastyczna rozrywka. Nieważne czy planujesz wziąć udział w zawodach, czy chcesz trenować ze swoim psem w domowym zaciszu. Pokażemy Ci, że praca węchowa może stanowić wspaniałą i ciekawą aktywność, w której Twój pies sam zagra główną rolę. Poza tym będzie to, świetny sposób na wzmocnienie u niego pewności siebie.

Z nami nauczycie się:

 • znajdować konkretne zapachy,
 • zabaw węchowych, które będziecie mogli wykorzystać w dowolnej chwili i miejscu,
 • jak wykonać proste zabawki węchowe,
 • wszystkiego, co przyda się do startu w zawodach.

Dlaczego warto wybrać nosework?

Co czyni aktywności węchowe tak wyjątkowymi? Jak już wspominaliśmy – mogą go trenować wszystkie psiaki. Nosework pozwoli na zaspokojenie potrzeby pracy nosem, a to przełoży się na szczęście każdego czworonoga. Twój psiak to senior, który musi ograniczać wysiłek fizyczny albo zwierzak z problemami? Nosework wpłynie również na zachowanie psa – stanowi element terapii, dzięki czemu wyciszy Twojego pupila i zaspokoi jego potrzebę pracy, nada się dla nadpobudliwych czworonogów. Sam pomyśl – jaki psiak oprze się zabawie, po której w dodatku czekają na niego smakołyki?

Jak zacząć ćwiczyć nosework z psem?

Wychodząc naprzeciw Waszym oczekiwaniom, proponujemy dwa rodzaje szkoleń do wyboru:

Dokładne opisy każdego z nich znajdziecie powyżej. Jeśli masz jakieś pytania, zapraszamy do kontaktu! Chętnie doradzimy Ci odpowiedni kurs i razem zadbamy o szczęście Twojego zwierzaka!

Tytuł

Przejdź do góry