Zabawki węchowe ostatnio robią furorę w internetach XD Co byśmy nie były takie całkiem z tyłu, to my też pokażemy Wam jedną, bardzo ale to bardzo prostą zabawkę, której wykonanie zajmie Wam maksymalnie 5 minut.

Jeśli chcecie poczytać więcej po co psiak powinien pracować nosem, to przeczytacie to tu: https://www.passionblog.com.pl/a-zatem-ruszaj-nosem/

Co potrzebujecie do wykonania najłatwiejszej zabawki węchowej na świecie?

  • kartonowe pudełko (byle nie po szpilkach, które jeszcze są na gwarancji :))
  • stare gazetki reklamowe (albo rachunki :D)
  • smakołyki ( duuuużo smakołyków)
  • pies (opcjonalnie :P)

Trudność wykonania jest porównywalna do zrobienia herbaty, ale nie ma szans na poparzenie 😀

Gazetki rozrywamy sobie na pojedyncze kartki i każdą z nich po kolei zgniatamy w nieregularną kulkę. Dokładnie taką, jaką zawsze rzucaliście w kolegę na lekcjach. Następnie wszystkie te powstałe kulki wrzucamy do pudełka, wkładając pomiędzy nimi smakołyki.

W wersji trudniejszej, można przysmaki włożyć do środka gazety i dopiero zwinąć ją w kulkę. Jednak na początku polecam zrobić wersję light, co by psiak nie miał za dużego wyzwania przed sobą.

Po wykonaniu zabawki już pewnie nie musicie wołać psa bo z pewnością jest obok Was i błaga o pozwolenie na niuchanie. I to jest ten moment – pozwólcie mu użyć nochala i niech szuka skarbów ukrytych między kulkami z gazety!