Każdy psiak potrzebuje eksplorowania terenu, ale to pewnie już wiecie! Wycieczki z towarzyszem na czterech łapach są super przygodą nie tylko dla nas, ale przede wszystkim dla naszego pupila 😉 Nowe miejsce, to nowe zapachy, więc poznawanie i zbieranie informacji przez psi nos w nieznanym/ długo nie odwiedzanym otoczeniu to dla psa coś fantastycznego.

Poza węchem mamy szereg innych plusów wspólnych wypadów. Spacery zaspokajają potrzebę ruchu, spędzamy wspólnie czas z naszym czworonogiem, a to pomaga w budowaniu relacji i więzi. Psiak zbiera nowe doświadczenia, w zależności od miejsca spacerowego. Wybierając odpowiednie miejsce możemy wybrać się na totalnie luźny odmóżdżający spacer, lub przeciwnie spacer z wrażeniami, czyli rozproszeniami.

Poniżej znajdziecie kilka propozycji spacerowych w Katowicach i okolicy.

Dolina Trzech Stawów Katowice


Katowice Dolina Trzech Stawów

Dolina Trzech Stawów jest częścią Katowickiego Parku Leśnego.
Miejsce, w którym jest bardzo dużo przestrzeni, ale również bywa tłoczno. W zależności od tego, o jakiej porze się wybierzemy. Rankiem zwykle bywa w miarę pusto, jest spokojnie i można odetchnąć, zrelaksować się mimo, że tak naprawdę jesteśmy całkiem blisko centrum. Spacerując wzdłuż stawów możemy zrobić solidny spacerek, zatrzymać się, posiedzieć na łączce. Dolina Trzech Stawów jest też dobrym miejscem na trening, bo w zależności od stopnia zaawansowania psa można dobrać miejsce, w którym nasz psiak się odnajdzie. A w sezonie można wpaść na Sztauwajery na socjal w miejscu publicznym, przy okazji pijąc lemoniadkę.

Hałda Murckowska

Pokopalniane zwałowisko w Lasach Murckowskich w Katowicach. Mowa o hałdzie w południowej dzielnicy Katowic – Kostuchnie. Bardzo dobre miejsce na spokojny spacer z psem. Z dala od miejskich bodźców, tutaj psiak będzie miał dużo spokoju. Ukształtowanie terenu będzie bardziej wymagające pod kątem fizycznym, jednak na spokojnie bez problemu do zdobycia , bo to wysokość 280 m n.p.m. Widoczek z góry jest przyjemny dla oka, więc psiak zmęczony, my zmęczeni, a oko może podziwiać panoramę Katowic.

Miejsca na spacer z psem w Katowicach


Lasy Panewnickie

Startując z parkingu przy ulicy Owsianej jest zbiornik wodny Starganiec. W upalne dni psiak może się ochłodzić w wodzie,w lecie jest to miejsce plażowania, więc trzeba liczyć się z tym, że może być nieco bardziej tłoczno przy samej wodzie. Wchodząc ścieżką w las już raczej pusto, czasem można spotkać spacerowicza czy rowerzystę, jednak zarówno my jak i psiak może odprężyć się w towarzystwie zieleni.

Park im. Tadeusza Kościuszki w Katowicach

Park ten jest największy w Katowicach. Biegnie między ulicami Kościuszki, Mikołowską oraz Górnośląską. W związku z dużą powierzchnią parku, nie brakuje miejsca do spacerowania na dłuugi spacer to miejsce z pewnością się sprawdzi. Duże polany między ścieżkami mogą być miejscem na odpoczynek lub trening. Z uwagi na dużą przestrzeń parku, raczej nie musimy obawiać się natłoku ludzi i bodźców, jeśli mamy psiaka, który potrzebuje więcej przestrzeni. Z Parku Kościuszki macie rzut beretem do Galopu, gdzie możecie razem z psiakiem iść zjeść coś dobrego, czy napić się kawki. Więcej psiolubnych restauracji w Katowicach znajdziesz tutaj: https://www.passionblog.com.pl/7-restauracji-i-kawiarni-do-ktorych-mozna-wejsc-z-psem-w-katowicach-i-chorzowie/


Park Śląski w Chorzowie

Zlokalizowany w Chorzowie na pograniczu Siemianowic Śląskich, Chorzowa i Katowic. Rozległy park, gdzie możemy uciec od ludzi i bodźców kierując się w część bardziej ,,leśną’’. Kierując się w serce parku raczej spotkamy wielu ludzi, psiaki, rowerzystów rolkarzy itp. Na terenie parku od ulicy Parkowej znajduje się skansen, do którego możemy wejść z psiakiem.

Powyższe propozycje mogą być dla Was inspiracją na spacer, a dla Waszego psiaka super fajną przygodą. Pamiętajcie, że warto zmieniać trasy spacerowe, jeśli tylko macie możliwość wybrać się z psiakiem na dalszą wyprawę to nie ma na co czekać! 😀

Tak swoją drogą zastanawialiście się kiedyś nad tym, jakie macie podejście do spacerów, czy jesteśmy świadomi tego, jak ważnym elementem dnia codziennego jest dla psa odpowiedni spacer? Poniżej znajdziecie kilka wskazówek, które pomogą ulepszyć spacer naszego psa;)

https://www.passionblog.com.pl/idealny-spacer-z-psem-kilka-prostych-zasad/