Trenerka i behawiorystka psów, współzałożycielka i współwłaścicielka bloga i szkoły dla psów Passionblog for dogs. Autorka pierwszej polskiej książki o wychowaniu psów i dzieci „Mamo, tato, chcę psa. Jak wychować szczęśliwe dzieci i czworonogi.” Swoją pracę opieram na wiedzy popartej badaniami naukowymi, nie zapominając przy tym o praktyce z kursantami.

Na co dzień uczę ludzi lepiej rozumieć swoje psy. W tym celu wykorzystuję pracę w posłuszeństwie, ucząc podstawowych elementów, które często nazywam BHP w życiu z psem. Bo nawet jeśli na pozór może się wydawać, że niepotrzebne ci chodzenie przy nodze, zostawanie czy przywołanie, to pamiętaj że to właśnie trening jest podstawą rozwiązania wielu problemów behawioralnych.

Poza posłuszeństwem, dużo miejsca w mojej praktyce zajmuje komunikacja. Czyli obserwowanie swojego psa, reagowanie na jego komunikaty i szanowanie granic. Tak, dla mnie pies może mieć własne zdanie. I wcale nie oznacza to, że może robić wszystko co chce. Oznacza tyle, że nie jest robotem do zaprogramowania, może mieć swoje preferencje. Takie podejście pozwala mi na budowanie odpowiedniej relacji miedzy psem, a opiekunem, wzmacnianie pewności siebie i lepsze rozumienie się wzajemnie.

Lubię pracę różnymi metodami, nie mam swojej ulubionej techniki pracy, bo dopasowuję ją zawsze pod duet, który do mnie przychodzi. Z tego powodu też w każdym roku jestem na kilkunastu seminariach, szkoleniach czy kursach, dzięki którym poszerzam swój wachlarz umiejętności.

Prywatnie jestem psią mamą Fokusa, dzięki któremu w psi świat treningu weszłam z buta i wcale nie spieszy mi się do wyjścia. Wspólnie z nim i resztą mojej rodziny – mężem Kamilem i synem Jasiem, uwielbiamy leśne i górskie wędrówki. Mam duszę sportowca i nie umiem odpoczywać. Lubię roślinną kuchnię, rodzicielstwo bliskości i dobrą herbatę.?