Ostatnia trasa spacerowa w Jaworznie zrobiła niezłą furorę, więc postanowiłyśmy pokazać Wam kolejne ciekawe miejsce w tym mieście. Padło więc na Geosferę, która od pewnego czasu jest miejscem mocno uczęszczanym przez mieszkańców Jaworzna i pobliskich miast.

Trasę rozpoczęłyśmy od parkingu przy głównej bramie i ruszyłyśmy w drogę wśród dinozaurów, przeróżnych gatunków roślin oraz ścieżki edukacyjnej. Wyszłyśmy z Geosfery tylnym wejściem, i ruszyłyśmy w stronę mostu, żeby trochę popodziwiać widoki. I jest tam pięknie, zresztą zobaczcie sami 😉

Później poszłyśmy w stronę bacówki, gdzie często można spotkać barany i owieczki. Nam akurat się nie udało, ale nic straconego. Następnie wędrowałyśmy piękną drogą lasem, aż dotarłyśmy do drogi wyłożonej z betonowych płyt. Stamtąd widać już mostek z początku trasy, a zaraz za nim początek naszej wyprawy, czyli Geosferę.

Długość trasy to około 3 km, ale spokojnie można ją wydłużyć skręcając w pobliskie ścieżki. Trasa nie jest zbyt wymagająca. Myślę, że każdy psiak da radę sobie z nią poradzić.

około 3 km

około 1 godzina

łatwa