Plan na dzisiejszy post był zupełnie inny, ale w związku z tym jakie jesteśmy dumne z wczorajszego otwartego treningu posłuszeństwa postanowiłyśmy zmienić zdanie.

Pierwszy otwarty trening odbył się na Dolinie Trzech Stawów w Katowicach. Dopisała nam pogoda, nastroje no i przede wszystkim ilość psiarzy, chętnych do pracy ze swoimi psiakami. I właśnie dlatego podzieliliśmy się na dwie grupy: początkującą i zaawansowaną.

Część osób, jak się okazało nie doceniła swojego psiaka i pierwotnie pracowali w grupie początkującej, a po kilku ćwiczeniach poszli level up 😉 Swoją drogą to niesamowicie budujące, że psiaki, które jeszcze nie mają przepracowanych pewnych elementów radziły sobie na tyle dobrze, że spokojnie mogły pracować z bardziej doświadczonymi kolegami.

Grupa początkująca uczyła się jak zaangażować psa w pracę, w jaki sposób nauczyć psiaka podążania za smakołykiem, co jest ważne w pracy z psem. Każdy dostał też zadanie domowe, z którym będzie musiał się zmierzyć 😉 Zaawansowana część robiła zostawanie w rozproszeniu, mijanie z innym psiakiem czy przywołanie w wersji hard. Bez względu na stopień zainteresowania, wszyscy poradzili sobie wzorowo.

Mamy nadzieję, że już niedługo spotkamy się ponownie, bo kolejny trening będzie w sobotę 19 maja w Chorzowie, a 31 maja widzimy się w Jaworznie. Jeśli ktoś chciałby dołączyć, to zapraszamy do kontaktu 😉

Wszystkim psiakom, które dzielnie pracowały serdecznie gratulujemy, przewodnikom życzymy samych sukcesów w pracy z psem i pamiętajcie o jednym: Praca z psem, to maraton, a nie sprint 😉