Pies w Restauracji

Restauracja, czy to miejsce, do którego powinniśmy zabierać psiaka? I tak i nie. Są psy, które poradzą sobie w takich warunkach dobrze, potrafią się położyć, zrelaksować, nie reagują nadmiernie na otoczenie, ale są też takie, których kategorycznie nie powinniśmy ze sobą zabierać. Pamiętajcie zatem żeby realnie ocenić Wasze możliwości, i co więcej nim wybierzecie się na dłuższą posiadówkę z trzema posiłkami i deserem, to psiaka do takich wizyt warto prawidłowo przygotować. Wybierając się do restauracji możecie ze sobą zabrać np. kocyk, na którym może się położyć, gryzak, który może pomóc się wyciszyć, albo parę smaków, by wzmacniać dobre zachowanie naszego pupila, miskę oraz wodę (w większości są dostępne, jednak lepiej w razie braku mieć swoją) Wybór restauracji, też jest ważny. Po pierwsze musimy się upewnić czy, aby na pewno możemy tam przebywać z naszym psiakiem. Czy pies musi mieć ubrany kaganiec, czy są inne dodatkowe wymagania.

Postanowiłem odrobinę rozeznać temat i dowiedzieć się jak to jest w moim rodzinnym Rybniku. Ze względu na to. iż nie byłbym fizycznie w stanie zajrzeć do wszystkich restauracji, kawiarni i knajp zasięgnąłem pomocy za pośrednictwem Facebooka. W kilku Rybnickich grupach poprosiłem o wskazanie psiolubnych sprawdzonych lokali. Odpowiedzi było naprawdę dużo. Nie jestem w stanie opisać tutaj wszystkich, ale wybrałem 5 lokali w okolicy centrum miasta. Jeśli będziecie zainteresowani mogę ten temat dla Was rozszerzyć i zaprezentować więcej miejscówek akceptujących psiaki.

Restauracja Hajda

Przytulne miejsce, gdzie serwują przepyszna pizzę i nie tylko! Restauracja nie posiada ogródka, ale wnętrze jest przytulne i znajdziemy stoliczek w rogu, gdzie nasz psiak może odpocząć. Brak ogródka nie stanowi problemu, bo restauracja otoczona jest pięknym zielonym terenem, gdzie najpierw można pospacerować, a potem dopiero wybrać się uzupełnić brzuszki Polecam wcześniej zarezerwować stolik, i poprosić o taki z boku. Najbardziej spokojny pies, będzie czuł się lepiej, gdy nie będzie obok niego przechodziło mnóstwo ludzi

Miejsce: ul. Chwałowicka 44, Rybnik

Parking: Pod lokalem, około 10 miejsc postojowych

Pies jedzący z miski stojącej na stole

Ino Wino Świerklaniec

Lokal znajduje się w ścisłym centrum a dokładnie w Świerklańcu. Kamienica Świerklaniec jest miejscem legendarnym i bardzo znanym w Rybniku. Restauracja Ino Wino to miejsce, które kocha jedzenie, wino i Wasze towarzystwo. Potwierdzając prawdziwość ankietowych informacji skontaktowałem się z lokalem, w odpowiedzi otrzymałem piękne i zachęcające słowa: „Pewnie. Nigdy nie mieliśmy problemu z przyjmowaniem czworonogów;) Co więcej, to od podania wody dla pieska zaczynamy serwis;)”

Miejsce: ul. Sobieskiego 9 Rybnik

Parking: Miejski oddalony o 50m od lokalu

Pies jedzący loda

Pizzeria Silesiana

Pizzeria położona jest przy ulicy Powstańców śląskich, czyli przy najbardziej popularnym Rybnickim deptaku. Lokal oferuje bardzo miłą atmosferę, ponadto daje Wam włoską pizzę w klasycznym wydaniu. Pizza przygotowywana jest w tradycyjnym piecu opalanym drewnem. Pizzerię wyróżnia cienkie ciasto oraz najlepsze składniki. Miejsce bardzo kameralne i przytulne. W odpowiedzi na moje pytanie dotyczące akceptacji czworonogów uzyskałem następującą odpowiedź: „Dzień dobry! Oczywiście, wszystkie czworonogi są u nas mile widziane i mogą liczyć na miskę z wodą!” Polecam!!

Miejsce: ul. Powstańców Śląskich 18, Rybnik

Parking: Parking Miejski 100m od lokalu

Pies jedzący marchewkę

Sweet Home Silesia

Jeśli podczas spaceru z psiakiem przyjdzie Wam chęć na coś słodkiego to kierujcie się na ulicę Sobieskiego do Sweet Home Silesia. Znajdziecie tam zarówno coś na słodko jak i na słono. Specjalnością kawiarni są monodesery inspirowane francuskim cukiernictwem. Menu zachęca także bogactwem kaw i herbat oraz zdrowych koktajli. Na pytanie o akceptację czworonogów otrzymałem pełną pozytywu odpowiedź: „ No oczywiście, nawet mamy takie posty na FB z pieskami I całkiem duże też u nas często goszczą”
Pełne polecanko ?

Miejsce: ul. Jana III Sobieskiego 38, Rybnik

Parking: Miejski 100m od lokalu

Tu i teraz przy rynku / Tu i teraz Burger & Cake

Dwa super lokale . Tu i Teraz przy rynku, to restauracja o bardzo bogatym menu. Znajdziemy tam mnóstwo pyszności od zdrowych i lekkich śniadań, przez zupy, pierogi, makarony, aż po zestawy obiadowe. Drugi lokal znajdujący się przy ulicy Powstańców Śląskich, oferuje pyszne burgery, a także fit menu z przeliczoną ilością kalorii, certyfikowane menu bezglutenowe oraz dania dla najmłodszych. Prosząc lokal o potwierdzenie możliwości odwiedzenia z czworonogiem, prócz pełnego potwierdzenia psiolubności otrzymałem także informacje, że taka informacja znajduje się nawet przy wejściu: „Witamy, oczywiście jesteśmy Psiolubni mamy miseczki z wodą dla piesków oraz oznaczenia na szybach lokali, że jesteśmy Psiolubni.

Miejsce: Tu i Teraz przy Rynku ul. Sobieskiego 2, Rybnik oraz Tu i Teraz Burger & Cake ul. Powstańców Śl. 24

Parking: Miejskie w okolicy 150- 200m od lokali

Reasumując, możemy zabierać swoje psiaki do restauracji, w których są mile widziane. Może być to dobry pomysł na trening, spędzenie czasu, ale tylko i wyłącznie wtedy, gdy dla naszego psa nie będzie to bardzo trudnym przeżyciem ponad jego możliwości. Polecam zawsze wybierać miejsce gdzieś z boku, by psiak jednak miał trochę przestrzeni, albo w ogrodzie restauracji. Pamiętajmy, że nie jesteśmy jedynymi użytkownikami lokalu i szanujmy się nawzajem dbając o to, żeby wszyscy czuli się dobrze.

Łapa!