Część i czołem ;P

Dziś zabieram Was w kilka fajnych miejsc spacerowych w Żorach oraz ich bliskich okolicach. Jak wspominałem Wam już wcześniej przy okazji wpisu o miejscach na dobry trening z psem w Żorach który możecie znaleźć pod tym linkiem https://www.passionblog.com.pl/4-miejsca-na-trening-z-psem-w-zorach przypominam że położenie miasta daje nam mnóstwo fajnych możliwości. Sprawność komunikacyjna i co najważniejsze, szczególnie dla mnie to szybkie połączenie z Beskidami. Połączenie jest na tyle szybkie że wpadam tam w przerwie między zajęciami 😛

Lasy Szczejkowickie

Najlepszym okolicznym miejscem spacerowym są Szczejkowickie lasy w których można spędzić naprawdę sporo czasu z psiakiem. Znajdziemy tu stawy, szerokie ścieżki komunikacyjne, fajne miejsca na piknik a nawet „chatkę Shreka”. Lasy dają ogrom możliwości na zaplanowanie naprawdę ciekawego spaceru. Uwielbiam tę okolicę spędziłem w niej z moimi psami mnóstwo czasu zarówno spacerując jak i trenując Bikejoring. Miejsce jest na tyle przyjemne że organizowałem tutaj nawet kilka letnich edycji W Górę Bulle. Polecam z pełną odpowiedzialnością 😀

Pies na spacerze w Żorach

Bażanciarnia

Kolejnym ciekawym miejscem w Żorach jest Bażanciarnia a dokładniej jej ruiny. Znajduje się ona na terenie dzielnicy Rogoźna. Kiedyś to miejsce tętniło życiem, teraz są to zniszczone ruiny z zawalonymi dachami zarastające z roku na rok bujniejsza roślinnością. Ja osobiście lubię takie miejsca także dla miłośników eksploracji zapomnianych miejsc Bażanciarnia może być naprawdę ciekawym obiektem a okoliczny lasy frajdą dla waszego czworonoga.

Park Piaskownia

Park piaskownia znajduje się w dzielnicy Kleszczowa. Teren Parku zajmuje około 3ha i sąsiaduje bezpośrednio z Pojezierzem Paliwickim. Główne wejście znajdziecie przy ulicy Bocznej. Miejsce to z roku na rok przybiera w atrakcje ułatwiające aktywne spędzanie czasu. Na terenie parku znajdziemy także Leśny Ośrodek Edukacji Ekologicznej oraz specjalnie przygotowaną ścieżkę dydaktyczną informująca nas o bogactwie okolicznych lasów.
Piękne otoczone drzewami alejki są świetnym miejscem spacerowym które pozwala na napawanie się ciszą. Myślę że spodoba się tam zarówno Tobie jak i twojemu psiakowi.

Drogi techniczne A1

Może to dziwnie zabrzmi ale jeśli chcecie znaleźć spacer w miejscu gdzie z daleka jesteście w stanie kontrolować bodźce to polecam drogi wzdłuż autostrady A1. Szutrowe drogi służą do obsługi autostrady ale mnie często przydawały się do fajnego spaceru z mniej zaawansowanymi psiakami. Jest to niestety dosyć odkryty teren wiec pod kontem temperatury nie polecam latem. Wybierając się tam wcześnie rano lub późno wieczorem mamy praktycznie 100% pewności że będziemy tam sami. Same drogi pokryte są szutrem jednak wokół nich mamy sporo trawiastego terenu który praktycznie zawsze jest przyjemnie wykoszony. Polecam na spacerek przy użyciu długiej linki, szczególnie tym którzy nie nabrali w tym jeszcze zbyt dużo wprawy.

Pies na spacerze Żory

Park Cegielnia

statnim z proponowanym w tym wpisie miejscem spacerowym jest oczywiście Park Cegielnia gdzie przy okazji spaceru możecie zjeść pyszne lody czy napić się czegoś nad parkowym stawem. Spora przestrzeń pozwoli Wam także na odrobinę zabawy z psem. Polecam na spacery całą rodziną gdyż każdy znajdzie tam coś dla siebie. Psiaki turbo duża ilość zapachów, dzieciaki skatepark oraz super plac zabaw, dla dorosłych siłownia, park do Street workoutu, kawiarnia i wiele wiele innych. Dodatkowo jest bardzo duże prawdopodobieństwo że spotkacie mnie na miejscu i będzie okazja do przybicia piątki. Gorąco polecam na krótki spacerek.

Żory są naprawdę spoko i co najważniejsze lubią psy, a tam gdzie psy tam my.

Łapa!