Kornelia – Gdyby nie to, że nie gram na żadnym instrumencie, to można powiedzieć Człowiek Orkiestra. W moim życiu nigdy nie było miejsca na nudę, zawsze byłam wszędzie, gdzie to tylko możliwe. Od najmłodszych lat pasjonował mnie sport, pod każdą postacią – bieganie, sztuki walki, wspinaczka sportowa, taniec, siatkówka, slackline, joga… Jak na harcerkę przystało, natura nie jest mi obca, a biwak pod namiotami to najlepsze wakacje, na jakich byłam. Kocham wszystkie zwierzęta – dlatego też jestem weganką. Najbliższe memu sercu są oczywiście psy. Mimo, że pies był w moim domu odkąd pamiętam, to jednak prawdziwa pasja zrodziła się w momencie, gdy w moim domu pojawił się Fokus. Wtedy to, zaczęłam interesować się socjalizacją, posłuszeństwem, behawioryzmem, psimi sportami. W tym czasie, po pracy pędziłam na szkolenia z posłuszeństwa, w weekendy jeździłam na dogtrekkingi, a wieczorami czytywałam artykuły o psiej tematyce. Po pewnym czasie zostawiłam pracę w korporacji, na stanowisku menadżerskim, żeby zawodowo pracować z psami. I od tego momentu całkowicie przepadłam. Pomagam przewodnikom psów zrozumieć ich pupili, stworzyć poprawną więź między nimi, odczytywać komunikaty, które ich psy wysyłają. Cały czas się szkolę, pogłębiam wiedzę, obserwuję, wyciągam wnioski. Nie zamykam się na konkretną metodę pracy, bo przecież pies to żywy organizm, metodę trzeba dopasować do niego, nigdy odwrotnie. Zresztą podobnie jest z przewodnikiem!

W kontaktach z klientami pomaga mi wiedza psychologiczna, którą zdobyłam studiując Psychologię w Biznesie. Wielokrotnie słyszę, że terapeutycznie działam nie tylko na psa, ale i na właściciela ;).

Prywatnie realizuję się gdzie tylko mogę: sportowo, biznesowo, społecznie. Uwielbiam zarażać innych swoją pozytywną energią do życia i mam misję dzielenia się swoją pasją z innymi ludźmi.